Krzysztof SojkaKrzysztof Sojka

Swoją taneczną przygodę rozpoczął w wieku 8 lat, gdy rodzice wysłali go na pierwsze w życiu zajęcia z tańca towarzyskiego. Pomimo początkowej niechęci, jego pierwsi trenerzy wraz z pojawiającymi się sukcesami przekonali go, aby nie zaprzestawał dalszego rozwoju. Wychowywany w duchu i kulturze tańca towarzyskiego kształtował swoje zdolności kondycyjne oraz koordynacyjne osiągając kolejne nagrody.
Jako były tancerz sportowego tańca towarzyskiego, tańcząc na parkietach całej Polski, zdobył wiele nagród, w tym najwyższą krajową klasę A.
Laureat konkursów krajowych i międzynarodowych w Sportowym Tańcu Towarzyskim, m.in.:
- Międzynarodowy Festiwal Tańca Poznań Cup – I miejsce
- Puchar Okręgu Śląskiego w Tańcu Standardowym – I miejsce
- Międzynarodowy Turniej Tańca w Oławie – I miejsce
i wiele innych. 

W swojej wieloletniej karierze uczył się pod okiem wielu trenerów, szlifując różne style tańca, tj. taniec towarzyski, taniec klasyczny, hip hop, breakdance, jazz czy modern, co umiejętnie wykorzystuje w swoich występach. Należąc do grupy tańca nowoczesnego SWING brał udział w wielu przeglądach i festiwalach stale podnosząc tym samym swoje umiejętności, a także uczył się pracy w grupie młodych i utalentowanych ludzi. Kilka lat wspólnych wysiłków owocowało współpracą z grupą GTM Junior działającą przy Gliwickim Teatrze Muzycznym. Dzięki zaufaniu reżyserów otrzymał główną taneczną rolę w musicalu „Dance With Me” występując tym samym na deskach sceny teatralnej. To przełożyło się na stworzenie wspólnego muzyczno-tanecznego widowiska z Grupą Verde z Łodzi. 

Kolejnym etapem w karierze było zaproszenie do Teatru Muzycznego IWIA, gdzie pełni rolę tancerza i aktora w wielu widowiskach i spektaklach. Współtworzył liczne choreografie do autorskich programów występując tym samym na scenach całej Polski. Wraz z grupą znakomitych aktorów i śpiewaków wystąpił w śląskiej wersji „Wesołej Wdówki” F. Lehara. 

Na co dzień jest instruktorem rekreacji ruchowej o specjalności fitness, trenerem personalnym, a także instruktorem odnowy biologicznej, prowadząc zajęcia fitness w Step Dance, Bartez Fitness oraz Active Point Fitness Club. Jego praca nie odnosi się tylko do osób dorosłych, lecz również młodzieży i dzieci.  
Ukończył studia Wychowania Fizycznego o specjalizacji WF w Szkole wraz z Gimnastyką Korekcyjno- Kompensacyjną na PWSZ w Raciborzu.