Monika BesteckaMonika Bestecka

Wokalistka, aktorka oraz pedagog. Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego Wydział Artystyczny, Państwowego Policealnego Studium Zawodowego Wokalno-Baletowego w Gliwicach. Swoją przygodę ze śpiewem i aktorstwem rozpoczęła już w dzieciństwie. Spektakle muzyczne i koncerty, to jej największa pasja. Wokalistka chóru Animato, Sopranistka w chórze Schola Cantorum.

Grała w spektaklu Miarka za Miarkę W. Szekspira w reżyserii Krzysztofa Kopki (Teatr Nowy w Zabrzu), Odtwórczyni ról: Rózi - DZIADY (Teatr Nowy w Zabrzu), Mattie Barnes - CZYŻ NIE DOBIJA SIĘ KONI reż. Julia Wernio i Ruby Gilis - ANIA Z ZIELONEGO WZGÓRZA reż. Jan Szurmiej  (Teatr Zagłębia w Sosnowcu), Róży, Lisa i Żmiji - MAŁY KSIĄŻĘR reż. Cezary Domagała (Teatr Muzyczny Roma-Nova Scena), Joanny Baker - SWEENEY TODD reż. Andrzej Bubień (Teatr Rozrywki w Chorzowie).  Laureatka 2 miejsca na festiwalu piosenki kabaretowej im. Jeremiego Przybory w Warszawie w 2011r , finalistka konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej” 2011, III miejsce na festiwalu „Kalinowe noce, Kalinowe dni” Częstochowa 2011. Ma na swoim koncie  nagranie płyty" Completorium Gorczyckiego" z chórem Schola Cantorum (dyr. Jerzy Pogocki).

Ostatnio nagrała wokalizy do muzyki filmowej. W dalszym ciągu rozwija się artystycznie i to daje jej największą satysfakcję.