Teatr Muzyczny IWIA

Popularność śpiewu, tańca oraz komediowego dowcipu rodem z operetki, zachęciła koneserów i specjalistów tego rzemiosła - Izabelę i Marcina Witwickich do zjednoczenia swoich umiejętności oraz talentu przyjaciół po fachu i utworzenia autorskiego teatru muzycznego.  

Teatr Muzyczny IWIA jest teatrem bez własnej sceny, dzięki temu dociera do miejsc gdzie widowisko muzyczne, spektakl lub koncert jest przyjmowany z wielkim entuzjazmem i aplauzem. Ich sceną jest każde miejsce, gdzie mogą realizować się artystycznie i występować przed publicznością. 

Wszystkie scenariusze widowisk w nurcie operetkimusicalu, klasycznej opery lub piosenki retro, są autorskim dziełem Izabeli Witwickiej, pomysłodawczyni, założycielki teatru, reżysera, projektantka kostiumów, scenografii i odtwórczyni głównych ról.  

Teatr nie istniałby, gdyby nie trzon realizatorski, w którym naczelną rolę odgrywa specjalista od dźwięku, światła i techniki scenicznej - Marcin Witwicki. Jego umiejętności w połączeniu z bardzo bogatym zapleczem technicznym sprawiają, że każdy spektakl to nie lada gratka dla osób ceniących walory dźwiękowe i wizualne. Niebagatelną rolę odgrywa także rozbudowana scenografia i mnogość kostiumów. 

Za ruch aktorski oraz choreografię w teatrze IWIA odpowiadają Marta Materny i Krzysztof Sojka. To ich kreatywność, nowatorskie rozumienie klasycznego baletu, tańca charakterystycznego i towarzyskiego, nadają lekkości każdej choreografii i każdemu gestowi na scenie. 

Wielkim walorem artystycznym jest stała współpraca z Orkiestrą Salonową Camerata z Krakowa, pod dyr. Wiesława Murzańskiego. Przy jej pulpitach zasiadają najlepsi muzycy klasyczni i jazzowi z regionu, m.in.: światowej sławy pianista i aranżer - Ireneusz Boczek.  

Na szczególne wyróżnienie zasługuje obecność w szeregu artystów, Jacka Ozimkowskiego, pierwszego bas-barytona z Krakowa, który doskonale sprawdza się również jako amant w lekkich kreacjach operetkowo-musicalowych. 

Dziś szyld Teatru Muzycznego IWIA jednoczy szesnastoosobowy zespół artystów sceny, w tym śpiewaków, piosenkarzy, tancerzy i aktorów, współpracujących m.in. z: 

  • Operą Krakowską
  • Filharmonią Krakowską
  • Operą Bytomską
  • Gliwickim Teatrem Muzycznym
  • Zespołem Pieśni i Tańca Śląsk
  • Teatrem Muzycznym Roma
  • Teatrem Rozrywki w Chorzowie
  • Teatrem Prowincja 

Ogromną zaletą zespołu jest wzajemna życzliwość, porozumienie, zaufanie, pracowitość, dyscyplina, wrażliwość i profesjonalizm, który jest nieocenioną wartością przy wykonywaniu trudnego, absorbującego, a zarazem uszlachetniającego rzemiosła jakim jest teatr.  

Teatr Muzyczny IWIA w każdym miejscu w którym gości, zostawia po sobie niezatarte wrażenia i wciąż powraca z nowymi tytułami ze swojego repertuaru. 

Więcej na: http://www.grupaiwia.pl/ , Facebook , YouTube